امروز: دوشنبه 7 خرداد 1403

سوالات متداول در مورد دوره های آموزش برنامه نویسی وب

 • آیا در دوره طراحی وب سایت یک نرم افزار خاص آموزش داده خواهد شد؟

  با توجه به اصول آموزشی استاندارد بر پایه اصول طراحی وب سایت در این دوره شما وابسته به نرم افزار خاصی نخواهید بود. در این دوره از نرم افزارها به عنوان وسیله ای برای انجام اهداف و خلاقیت ذهنیتان استفاده خواهید نمود . پس از پایان دوره می توانید نرم افزارهای متفاوتی را برای رسیدن به اهداف خود استفاده نمائید.

 • بازار کار برای یک طراح وب سایت چگونه است؟

  با توجه به رشد روز افزون استفاده از راهکارهای آنلاین در تبلیغات و بازاریابی ، نیاز چشم گیری به نیروهای متخصص در زمینه طراحی وب سایت وجود دارد . در صورت تخصص و تجربه کافی می توانید جایگاه شغلی مناسبی در این رشته داشته باشید . این حرفه یک شغل جهانی است و در صورت رعایت استانداردهای جهانی و دانش مناسب زبان و اطلاعات به روز می توانید در تمام نقاط جهان به راحتی فعالیت کنید . این حرفه یکی از خلاق ترین و در عین حال پر تقاضا ترین مشاغل در دنیا است که در ایران نیز روند رو به رشدی را دارد .

 • آیا در دوره طراحی وب سایت برنامه نویسی با زبان های php و MySql نیز آموزش داده خواهد شد؟

  در این دوره علاوه بر اصول طراحی وب سایت با استفاده از HTML , CSS , JQuery و فتوشاپ، اصول بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو – SEO – و مباحث امنیت در وب و مطالب بسیار مفید و کاربردی دیگری را خواهید آموخت . گذراندن این دوره یک پیش نیاز جهت آموزش زبان برنامه نویسی محسوب خواهد شد و آشنایی با HTML , CSS برای شروع به یادگیری زبانهای برنامه نویسی تحت وب الزامیست. در این دوره علاوه بر مباحث ذکر شده دوره php , mysql را هم نیز خواهید آموخت.

 • آیا طراحی وب سایت با برنامه نویسی وب سایت متفاوت است؟

  فعالیت در زمینه وب سایت می تواند به چند شاخه ، طراحی وب سایت ، برنامه نویسی وب سایت و بازاریابی و بهینه سازی وب سایت تقسیم شود .

  با گذراندن این دوره شما می توانید در زمینه طراحی وب سایت و بهینه سازی وب سایت به خوبی فعالیت کنید . برنامه نویسی وب سایت یک شاخه مجزا از طراحی وب سایت می باشد و دانشجو برای یادگیری آن باید دوره های متفاوت دیگری را بگذراند.

  یک طراح وب سایت وظیفه پیاده سازی ساختار سایت با استفاده از HTML , CSS , JQuery ، فتوشاپ رعایت اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو، چینش و دسترسی پذیری سایت و دسته بندی و تهیه متون مناسب را در یک تیم توسعه وب سایت بر عهده خواهد داشت . یک تیم توسعه وب سایت به صورت پیش فرض شامل برنامه نویس تحت وب و یک طراح وب سایت است .

  تقسیم بندی وظایف و شاخه ها در توسعه یک وب سایت و کار گروهی می تواند تاثیر چشم گیرمثبتی در کیفیت کار داشته باشد . شیوه کار در شرکتهای معتبر طراحی وب سایت به صورت گروهی برنامه ریزی شده است و یک طراح وب سایت و یا برنامه نویس تحت وب وظایف متفاوتی در توسعه یک وب سایت در قالب یک کار گروهی دارند

 • شهریه دوره آموزشی چقدر است و نحوه دریافت آن به چه صورت میباشد؟

  هزینه ثبت نام دوره آموزش پیشرفته طراحی سایت مبلغ یک میلیون تومان می باشد. که متقاضی پس از مجاز شدن به شرکت در  این دوره فرم ثبت نام را دریافت و در ابتدای هر 20 جلسه مبلغ 500/000  تومان پرداخت مینماید.

  لازم به ذکر است این دوره آموزشی یک دوره کاملا علمی و کاربردی و خصوصی بوده و هیچگونه مدرکی به دانشجویان اعطا نخواهد شد. و شرکت کنندگان در این دوره تا شش ماه از خدمات پشتیبانی کارشناس وب بطور رایگان بهره مند خواهند شد و در صورت هرگونه مشکل در پروژه ها  و طراحی سایت های سفارش گرفته شده  و حتی مباحث امنیتی وب سایت میتوانند با مراجعه به  ما از خدمات رایگان بهره مند گردند.

  علاوه بر آن در این دوره بسیاری از  سورس ها و برنامه های بسیار کاربردی و با ارزش بصورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد. و همچنین شرکت کنندگان میتوانند هر ماه از خدمات رایگانی که از طریق همین وب سایت داده میشود و فقط مخصوص دانشجویان این دوره است استفاده و منابع طراحی خود را ازین سایت در یافت نمایند و سرعت کار و طراحی خود را بالا ببرند.

 • آیا به نظر شما مبلغ شهریه دوره آموزش زیاد نیست و یا مدت دوره آموزشی نسبت به سرفصلهای دوره کم نمی باشد؟

  بسیار کسانی به ما مراجعه کرده اند و گفته اند در دوره های مختلف آموزش وب در سایر آموزشگاهها شرکت کرده ولی چیزی جز مسائل پیش پا افتاده و مبتدی نصیبشان نشده است. به ایشان گفتم آیا قبل از شرکت در دوره ،در مورد مربی تحقیق کرده اید؟ مسلما مربی که رزومه قوی در زمینه وب ندارد و حتی یک وب سایت هم طراحی و راه اندازی نکرده است و یا خودش هم سایتی ندارد و تنها به مدرک علمی اکتفا کرده آیا می شود بیشتر از این انتظار داشت.

  نکته دوم : آنچه مهم است اینست که یک فرد باتجربه هم تمامی نکات مهم و تکنیکهای وب را  که طی سالیان زیاد با مشقت بسیار کسب کرده آموزش نمیدهد.

  نکته سوم : انچه مسلم است اینست که در این دوره بیشتر ار آنچه هزینه می کنید بدست خواهید آورد. سورسهایی که به شرکت کنندگان داده خواهد شد معادل نیمی از مبلغ شهریه می باشد. همچنین حداقل چیزی که در این دوره بدست می آورید ایجاد یک وب سایت شخصی است که با دست خودتان طراحی ، برنامه نویسی و راه اندازی کرده اید. در صورتی که در بازار هزینه  راه اندازی یک وب سایت شخصی توسط یک برنامه نویس حرفه ای حداقل معادل 800.000 تومان می باشد. شاید کسانی باشند که با مبلغی ناچیز طراحی کنند اما آنچه که مهم است اینست که سایت امنیت لازم را ندارد و یا بسیار مبتدی می باشد.

  در پاسخ به این سوال که آیا مدت آموزش نسبت به سرفصل دوره کوتاه نیست باید گفته شود:

  از آنجایی که در این دوره تکنیکها و راه های میانبر و یا بطور عامیانه فوت کوزه گری آموزش داده خواهد شد و از دانش پژوه هم تعهد خواهیم گرفت که تمرینات دوره را به درستی انجام دهد و تلاش خود را مضاعف نماید، و شش ماه پشتیبانی مربی در صورت هر گونه مشکل و یا سوال و یا مسائل دیگر، می توان امید داشت که دانش پژوه بتواند دوره را با موفقیت طی کرده و هدف ما برای ایجاد اشتغال برای جوانان  محقق گردد.

  .