امروز: دوشنبه 7 خرداد 1403

فرایند سفارش و اصول طراحی و راه اندازی وب سایت توسط تیم پرتو سیستم خزر >> فعالیت های اصلی فرآیند طراحی وب سایت و یا تولید نرم افزارهای تحت وب در پرتو سیستم خزر عبارتند از:

تحلیل و نیاز خواسته ها >> طراحی>> برنامه نویسی >> تست و آزمایش >> پیاده سازی >> پشتیبانی

گام اول : شناسایی

در نخستین مرحله از فرایند طراحی وب سایت، بررسی و تعیین اهداف ، سیاست و استراتژی ها در نحوه معرفی و ارائه خدمات به مشتریان ، شناسایی حوزه فعالیت مشتری، نیاز مخاطبان ، امتیازات رقابتی ، نحوه ارتباط با کاربران و غیره می باشد به نحوی که هم طراح سایت و هم مشتری درک روشنی از محدوده پروژه و فرایند تکمیل آن داشته باشند.

گام دوم : طراحی گرافیکی

در این مرحله برنامه نویسان وب، طرح اولیه سایت را که منعکس کننده پوسته گرافیکی، و عناصر تشکیل دهنده صفحه وب شامل منوها، فرم ها، تصاویر و ایده هایی در مورد ساختار سایت است، توسط نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ ایجاد و طراحی می کنند و طرح کلی سایت را به مشتری ارائه می نمایند و نظرات مشتری را برای در نظر گرفتن انتظارات وی جویا می شوند. پس از بازبینی و تایید نهایی، طرح مورد نظر با ابزارهای خاصی که مخصوص طراحان وب در نرم افزار فتوشاپ قرار دارد برش داده و تکه تکه می شوند. پس از آن تصاویر را با فرمت مخصوص وب ذخیره می نمایند. ذخیره سازی با فرمت وب از این جهت حائز اهمیت است که تصویر وب میبایست دارای کیفیت بالا و حجم کمی باشد. یک طراح یا مدیر سایت می تواند با کاهش حجم تصاویر و کمتر استفاده کردن از عناصر گرافیکی و اسکریپت ها ، کمک مناسبی به سریع شدن لود صفحات وب خود کند. کاربران به هیچ وجه دوست ندارند که زمان زیادی را برای بارگذاری یک سایت صرف کنند.

گام سوم : کد نویسی

در این مرحله طرح پیاده سازی شده توسط زبانهای HTML ,CSS, JavaScript کد نویسی شده تا طرح اولیه از طریق مرورگر وب قابل مشاهده گردد. امروزه با توجه به گسترش اینترنت پرسرعت و افزایش علاقه کاربران به مرور صفحات وب از طریق موبایل و تبلت، طراح می بایست صفحه وب را به گونه ای کد نویسی کند که قابلیت واکشی و به اصطلاح Responsive داشته باشد تا کاربران بتوانند براحتی از طریق موبایل و تبلت وب سایت را مشاهده و از آن لذت ببرند اینکه صفحه وب قابلیت واکشی داشته باشد نیز در این مرحله صورت می گیرد.

گام چهارم : برنامه نویسی

در این مرحله طراحی بانک اطلاعاتی و طراحی فرمها و رابط های کاربری با زبانهای برنامه نویسی سمت سرور مثل php , Asp.net برنامه نویسی میشوند.

گام چهارم : تست و آزمایش

گام بعدی تست سایت طراحی شده در محیط تولید می باشد و تمام قابلیت هایی که کاربر در ضمن ارتباط با سایت به آن نیازمند است مورد کنترل قرار می گیرد. همچنین بررسی استاندارد سازمان w3c ، سازگاری با مرورگرها ، سرعت لود و بارگذاری صفحات و همچنین امنیت وب سایت در این مرحله صورت می گیرد.

گام پنجم : پیاده سازی

در این مرحله از فرایند طراحی وب سایت، صفحات تولید شده بر روی فضای میزبانی(Host) آپلود و پیکربندی آن توسط متخصصین صورت می گیرد.

گام ششم : پشتیبانی

در آخرین مرحله از فرایند طراحی وب سایت مدیر وب می بایست وب سایت راه اندازی شده را پشتیبانی کرده و هر گونه نقص های احتمالی را بر طرف نماید. پشتیبانی توسط تیم پرتو سیستم بصورت 24 ساعته در شبانه روز بوده و به مشتریان این اطمینان را خواهیم داد که با خیالی آسوده به کسب و کار در فضای مجازی بپردازند.